Od roku 2007 pôsobím ako  svadobná harfistka.                                                     Svojou hrou dofarbujem magickú a neopakovateľnú atmosféru nielen pri slávnostnom obrade, ale tiež počas následného posedenia, či hostiny.                                                                                                                                     

Výberu hudby je nutné venovať osobitú pozornosť. Bohaté skúsenosti i môj aktívny záujem o nové (nielen hudobné) svadobné trendy môžu byť nápomocné   pri výbere či už klasického, alebo inovatívnejšieho repertoáru. Dnes už nie je ojedinelé pri obrade začuť filmové či muzikálové melódie, či dokonca prepisy súčasných moderných skladieb priamo pre harfu. Všetko závisí len na vkuse a želaniach samotných snúbencov, veď len tak sa môže stať každá svadba jedinečnou. (https://www.nevesta.sk/na-svadbe-musi-hrat-harfa-article-31230-51.aspx)

 

referencie 

 

Petra & Alexander

"Slová nedokážu opísať tú atmosféru, a pocit aký sme mali, keď zneli tvoje melódie. Bol to úžasný zážitok! Ďakujeme, že si bola súčasťou našej svadby a spravila si náš deň ešte krajší!"

 

Daniela & Martin 

"To, že Mária bude s nami počas nášho "Veľkého dňa", sme vedeli už dávno a veľmi sme sa z toho tešili. Najmä na ten moment, keď ma ocino bude viesť k oltáru a všade navôkol bude znieť ten nezabudnuteľný a nádherný zvuk harfy. A keď sa tak stalo, bolo to naozaj čarovné. Krásna čistá atmosféra svadobného pochodu, počas ktorého sú na vás upriamené pohľady všetkých prítomných, či "Vaša" pieseň pri prvom manželskom bozku, to sú chvíle, ktoré vám navždy ostanú v pamäti...a verte, ak vám počas večere v sále znejú najrôznejšie skladby v tomto krásnom prevedení, stane sa, že sa aj pozabudne na to, že "polievka je málo slaná..."  :) 

 

Eva & Tomáš

"Fantastické spríjemnenie svadobného obradu aj svadobnej hostiny. Ďakujeme veľmi pekne, aj vďaka Vám bol náš deň ešte krajší a dokonalejší..."

 

Erika & Martin

"Chceme sa poďakovať za krásnu atmosféru,ktorú ste svojou hudbou navodili, pekný výber hudby a skvelé prevedenie. Želáme aj iným svadobčanom, aby mali také pekné svadby, ako sa aj Vašim pričinením podarilo nám..."

 

Zuzka & Michal

"Rozhodli sme sa vziať a termín svadby padol na august. Chystali sme jednoduchý civilný obrad v záhrade príjemného hotela. Nápad "harfistky" mi (ako asi aj niekoľkým ďalším) pošepkali ženy z rodu Gilmorovcov :) ... a bol to jeden z najlepších svadobných nápadov. Strýko Google dodal kontakt na šarmantnú profesionálku Máriu. Od prvého momentu bola spolupráca fantastická. Mária bola ústretová, ochotná a veľmi nápomocná. Z posluchu sa naučila hrať jednu starú klavírnu skladbu môjho detstva, pri hraní ktorej sa aj Jemu oči spotili. Myslím, že k atmosfére, ktorú Mária v tú našu sobotu vytvorila neexistuje porovnateľný ekvivalent a gratulujem nám k tak dobrému rozhodnutiu :) ..."

 

Martina & Marián 

„Plán bol jednoznačný - mať na svadbe výnimočnú hudbu vrátane výnimočne znejúceho svadobného pochodu. Mária so svojou harfou naplnila moje očakávania do bodky. Krásna hudobníčka s nádherným hudobným nástrojom bola jednoznačne ozdobou nášho obradu aj slávnostnej večere. Niektorí svadobčania prvýkrát v živote počuli harfistku hrať naživo, čím sme zabezpečili viacerým aj skutočný kultúrny zážitok. Nebanujem tento malý experiment, zvuk harfy mi bude už navždy pripomínať náš veľký deň…"   

                                                                                             

Lucia & Peter 

„Snivý, až anjelsky zvuk harfy je priam ideálny pre svadby a som rada, že sme nezostali výnimkou. Mária nám pomocou nej vytvorila nezvyčajnú, nežnú a dojemnú atmosféru. Zaharfovala som sa na vlastnej svadbe do svojho muža...a to som si myslela, že už to viac nepôjde. To, čo Mária vkladá a posiela ďalej svojou hrou na harfe, považujem za obrovský benefit pre srdce - každé jedno bez výnimky…“

 

Janka & Ondrej

  

"Pôvabný výkon Márie dodal našej svadbe ešte viac výnimočnosti. Boli sme veľmi spokojní, vďační a s radosťou ju odporúčame ďalej...ďakujeme Mária..."

 

Denisa & Martin

„Mária vďaka svojmu úžasnému talentu spravila náš svadobný deň tým najkrajším… Jej hudba vytvorila neskutočnú atmosféru nielen pre nás, ale i pre všetkých hostí. Zahrala nádherný svadobný pochod a na naše špeciálne želanie i manželovu obľúbenú pieseň od Richarda Marxa. Jej hrou sme boli všetci unesení. Neopísateľne nádherné tóny…treba to zažiť. Preto všetkým, ktorí chcú mať svoj svadobný deň dokonalý Máriu a jej harfu môžeme len odporučiť...“

 

Martina & Sašo

Majka je výborná hudobníčka so širokým hudobným záberom. Komunikácia s ňou bola jasná a promptná. Naše požiadavky boli dosť náročné a netradičné, keďže sme chceli zahrať skladby od Ivy Bittovej, či Boba Marleyho, ktoré teda isto nie sú bežným repertoárom svadieb. :) Skladby boli krásne zahrané a Majka to zvládla aj v síce prekrásnom, no náročnom priestore ako je Budatínska záhrada…“

 

Miriam & Ľubomír

 

"Odozva bola skutočne veľmi pozitívna. Naši hostia boli očarení najmä jemnosťou hudby a pokojom, ktorý dnes, v hlučnej a rýchlej dobe akosi chýba..."

 

Zuzana & Marek     

"V náš svadobný deň sme chceli prekvapiť a poctiť si našich hostí niečim originálnym a nevšedným. Voľbou harfy v Máriinom podaní sa nám rozhodne túto úlohu podarilo splniť. Jedinečná, originálna interpretácia a profesionalita...čo viac si može človek priať, keď ideou každej nevesty je mať svadbu čo najdokonalejšiu. Som si istá, že k dokonalej svadbe rozhodne harfa patrí. Atmosféra bola nádherná a neopísateľná a z tónov, ktoré  sa niesli sálou boli všetci nadšení. Mária je fantastická hudobníčka, ktorá priniesla úsmev, radosť a veľký umelecký zážitok nielen nám, ale i našim hosťom. Malebné tóny strún tohto čarovného nástroja v nás znejú dodnes."     

 

Jakub & Ema

"Mária vytvorila na našej svadbe jedinečnú atmosféru, ktorú si vychutnali a ocenili všetci hostia. Jej profesionálny prístup k príprave a ochota splniť naše požiadavky ohľadne playlistu prispeli k hladkému priebehu nášho svadobného dňa, ktorý bol plný  magických a neopakovateľných momentov. S radosťou opäť využijeme jej služby pri rodinných, či firemných podujatiach..."

 

Andrea & Richard 

"Na oživenie svadobného obradu a svadobnej večere som hľadala niečo originálne. Kolegyňa mi odporučila Máriu so slovami, že vraj vynikajúco hrá na harfe. Pripadalo mi to ako dobrý a zaujímavý nápad. Musím povedať, že Mária nesklamala a so svojim repertoárom nám skutočne ozvláštnila  svadobný obrad a spríjemnila chvíle pri svadobnej večeri. Výber skladieb som nechala úplne na ňu a neoľutovali sme... dôkazom bola najmä pozitívna odozva mojich  svadobných hosti, ktorí boli nadšení..."

 

Lívia & Viktor 

"Deň mojej svadby bol nádherný a som presvedčená, že k mojej predstave o absolútne dokonalej svadbe prispela i Mária so svojou hrou, podľa mňa na ten najvznešenejší nástroj medzi nástrojmi, na harfu. Svojou profesionálnou hrou dokázala dokonale vyplniť priestor nádhernou melódiou, ktorá lahodila všetkým zúčastneným, svojou nevtieravosťou a eleganciou. Sama Mária oplývala gráciou, ktorá len umocňovala dojem z hudby a každý, kto na našej svadbe bol, mal nielen sluchový zážitok..."

 

 

odporúčam! :)

 

prekrásne svadobné fotky *  Peter & Veronika Velickí 

 

 

svadba v Art Hotel Kaštieľ v Tomášove